Внеси Слика на опција  
валута :
Location : Location-->
Купат производи од целиот свет. Продава производи во целиот свет. Create Free Store
Брод од
Japan
Shipment Ship to all the world.
EMS/S.F Express/UPS/Fedex/DHL..
Продавница менаџер

wbuybuyjpArt   


За Магазин
Име на производ

Kushitake Kuretake MS-7700-010 ZIG Memory System Lighter Brushables 1.0-5.0mm

Цена 3.05 Американскиот долар
Боја  
010
020
025
026
030
035
040
045
047
050
052
064
065
070
080
081
091
203
301
302
402
502
803
807
  
Please choose
Кол
Опција, Please choose

Додади во кошничка
За Магазин
Japan
kuretake 店长微信:379737669
店长微信:379737669
Други популарни статии на оваа продавница
12.18  Американскиот долар
Kuretake Ayami Gem Colors 6-color set ・ 830 reddish color ・ 831 peach colored ・ 903 golden color ・ 850 green colored ・ 860 blue colored ・ 861 purple colored H70mm × W194mm × D17mm
[en] Code: c510285 Metallic facial paint set that sparkles like a jewel. Excellent hiding power and vivid colors on dark paper. Colorfully shining particles of light enhance the gorgeousness. Of course, it is an art material recommended for calligraphy and card decoration as well as the accent of the work. Just as with watercolor paints, it's easy to just dissolve in water. Ideal as a gift with a water brush. Product No .: MC20GC / 6V Paper box size: H70mm × W194mm × D17mm Color scheme contents (6 colors x 1 each) ・ 830 Crimson color ・ 831 Peach color ・ 903 Golden color ・ 850 Green color ・ 860 Blue color ・ 861 Purple color
12.18  Американскиот долар
Kuretake Ayami Starry Colors 6-color set 901 Blue Gold 902 Red Gold 903 Golden Color 904 Peach Gold 905 Light Gold 906 Platinum Color H70mm × W194mm × D17mm
[en] Code: c477463 A set of facial paints with beautiful gold-based gradations, such as blue gold and red gold. Excellent concealment power, and even shines on dark paper. This item is also compatible with “Eiko”, which has an attractive deep color. Of course, it is an art material recommended for calligraphy and card decoration as well as the accent of the work. As with watercolor paints, it is easy to just dissolve in water. Ideal as a gift with a water brush. Product number: MC20SC / 6V Paper box size: H70mm × W194mm × D17mm Color scheme content (6 colors x 1 each) ・ 901 blue gold ・ 902 red gold ・ 903 gold ・ 904 peach gold ・ 905 light gold ・ 906 platinum
1.82  Американскиот долар
Kuretake Facial Ayami No.850 Green Jade Color (1 pc) / Japanese Painting Illustration Design Watercolor Sketch Art Art Art Supplies Picture Letters Postcard Postcard Material kuretake Kuretake Kuretake Bamboo Pigment
[ja] 商品コード MC21-850 JANコード/ISBNコード:4901427302714
50.76  Американскиот долар
Japan imported Wu Zhu Kuretake pure wolf millennium science writing portable tap water small brush pen copying practice repeated ink calligraphy calligraphy brush soft pen pen brush
50.76  Американскиот долар
Japanese Wuzhu Kuretake 莳painting story Wannian brush hard pen tip calligraphy pen refill
3.05  Американскиот долар
Kushitake Kuretake MS-7700-010 ZIG Memory System Lighter Brushables 1.0-5.0mm
18.27  Американскиот долар
Bamboo bamboo Kuretake water-based pen ZIG MS Brushables Vivid MS-7700/6 VVI
[zh] JAN:985276
18.27  Американскиот долар
Bamboo Kuretake aqueous pen ZIG MS Brushables Pastel MS-7700 / 6 VPA
[zh] JAN:985290
18.27  Американскиот долар
Bamboo Kuretake aqueous pen ZIG MS Brushables 24 colors MS-7700 / 24V
[zh] JAN:985283
73.09  Американскиот долар
Bamboo Bamboo Water-based Pen ZIG MS Brushables 24 colors MS-7700 / 24V
[zh] JAN:294811
2.54  Американскиот долар
ZIG Cartoonist White Brush Pen Cartridge
6.09  Американскиот долар
ZIG Cartoonist White Brush Pen
Опис на производот:
 
Ja  
Ja  
Ja  
Ja  
Мислења од корисници
англиски
кинески поедноставен
традиционален Кинески
јапонски
шпански
корејски
француски
тајландски
виетнамски
малезиски
португалски
германски
италијански
арапски
рускиот
хебрејски
полски
шведски
норвешки
Данскиот
африканс
албански
ерменски
азербејџански
баскиски
Белоруски
бенгалски
босански
бугарски
каталонски
себуано
Chichewa
хрватскиот
Чешка
холандскиот
есперанто
естонски
филипински
фински
галициски
Грузискиот
грчки
гуџарати
Хаити креолски
хауса
хебрејски
хинди
хмонг
унгарскиот
Исланд
игбо
индонезиски
ирски
јавански
каннада
Казахстан
кмерски
клингонски
Лао
латински
латвиски
литвански
македонски
малгашки
малајалам
малтешки
маорски
марати
монголски
Мјанмар (Бурма)
непалски
персиски
пунџаби
романскиот
српскиот
Сесото
синхалски
словачки
словенечкиот
Сомалиските
Судански
свахили
таџикистански
Тамилските
телугу
турските
украински
урду
узбекистански
велшки
јидски
јоруба
зулу
1
...